Szklane czy drewniane zamknięcie?

Do przechowywania cygar, które zostaną skonsumowane w przeciągu kilku miesięcy, nadają się zarówno humidory ze szklanym jak i z drewnianym wiekiem. Jeżeli jednak zamierzasz przechowywać cygara przez kilka lat, w celu wykształcenia się dojrzałego smaku, humidor z wiekiem drewnianym będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Humidory z zamknięciem szklanym należy chronić przed bezpośrednim światłem słonecznym.

Dłuższe przechowywanie cygar w humidorach tego typu może powodować odbarwienie się cygar z pierwszych kilku rzędów. Z drugiej strony, humidory ze szklanym wiekiem mają tą przewagę nad tymi z wiekiem drewnianym, że nie muszą być równie często ani na równie długi okres czasu otwierane. Z tego powodu wilgoć powietrza w ich wnętrzu utrzymana jest na bardziej wyrównanym poziomie. Sprawdza się to zwłaszcza w przypadku humidorów przechowywanych w restauracjach, klubach i hotelach.

Szklane drzwiczki w humidorach kabinetowych nie wpływają negatywnie na jakość przechowywanych cygar, pod warunkiem, że znajdujące się w nich cygara nadal są w swoich fabrycznych opakowaniach. Należy jednak pamiętać, że szklane drzwiczki humidorów kabinetowych powinny być chronione przed bezpośrednim światłem słonecznym.

Przejdź do „Kryteria jakości humidorów”

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on StumbleUponEmail this to someone

*