Cygarowe “małżeństwa”

Cygara absorbują aromaty z otoczenia. Absorbują one nie tylko aromat drewnianego wnętrza humidora, lecz także aromaty innych cygar, znajdujących się w tym samym humidorze. W humidorach umieszcza się specjalne podzielniki, mające zminimalizować mieszanie się aromatów. Aby jednak całkowicie uniknąć aromatycznej kontaminacji, cygara różnych marek należy przechowywać w osobnych humidorach lub w humidorach kabinetowych, w których cygara przechowywać można w ich fabrycznych pudełkach.

Niektórzy aficionados cenią sobie mieszanie się smaków z ich ulubionych cygar i często specjalnie przechowywują cygara różnych marek w tym samym humidorze na okres kilku miesięcy. Ogólna zasada mówi jednak, że cygara o różnej mocy (a zwłaszcza z różnych krajów pochodzenia) raczej nie powinny być przechowywanie razem.

Pewnym, choć niezbyt estetycznym sposobem na uniknięcie mieszania się smaków jest przechowywanie cygar w ich fabrycznym celofanie, lub w firmowym pudełku wewnątrz humidora kabinetowego. Innowacyjny system podziału w humidorach serii Adorini deluxe pozwala na efektywną separację różnego rodzaju cygar przy jednoczesnym maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni wewnątrz.

Przejdź do „Czy cygara muszą być regularnie obracane?”

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on StumbleUponEmail this to someone

*