Szklane czy drewniane zamknięcie?

Do przechowywania cygar, które zostaną skonsumowane w przeciągu kilku miesięcy, nadają się zarówno humidory ze szklanym jak i z drewnianym wiekiem. Jeżeli jednak zamierzasz przechowywać cygara przez kilka lat, w celu wykształcenia się dojrzałego smaku, humidor z wiekiem drewnianym będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Humidory z zamknięciem szklanym należy chronić przed bezpośrednim światłem słonecznym.

Dłuższe przechowywanie cygar w humidorach tego typu może powodować odbarwienie się cygar z pierwszych kilku rzędów. Z drugiej strony, humidory ze szklanym wiekiem mają tą przewagę nad tymi z wiekiem drewnianym, że nie muszą być równie często ani na równie długi okres czasu otwierane. Z tego powodu wilgoć powietrza w ich wnętrzu utrzymana jest na bardziej wyrównanym poziomie. Sprawdza się to zwłaszcza w przypadku humidorów przechowywanych w restauracjach, klubach i hotelach.

Szklane drzwiczki w humidorach kabinetowych nie wpływają negatywnie na jakość przechowywanych cygar, pod warunkiem, że znajdujące się w nich cygara nadal są w swoich fabrycznych opakowaniach. Należy jednak pamiętać, że szklane drzwiczki humidorów kabinetowych powinny być chronione przed bezpośrednim światłem słonecznym.

Przejdź do „Kryteria jakości humidorów”