Cygarowe „małżeństwa”

Cygara absorbują aromaty z otoczenia. Absorbują one nie tylko aromat drewnianego wnętrza humidora, lecz także aromaty innych cygar, znajdujących się w tym samym humidorze. W humidorach umieszcza się specjalne podzielniki, mające zminimalizować mieszanie się aromatów. Aby jednak całkowicie uniknąć aromatycznej kontaminacji, cygara różnych marek należy przechowywać w osobnych humidorach lub w humidorach kabinetowych, w których cygara przechowywać można w ich fabrycznych pudełkach.

Niektórzy aficionados cenią sobie mieszanie się smaków z ich ulubionych cygar i często specjalnie przechowywują cygara różnych marek w tym samym humidorze na okres kilku miesięcy. Ogólna zasada mówi jednak, że cygara o różnej mocy (a zwłaszcza z różnych krajów pochodzenia) raczej nie powinny być przechowywanie razem.

Pewnym, choć niezbyt estetycznym sposobem na uniknięcie mieszania się smaków jest przechowywanie cygar w ich fabrycznym celofanie, lub w firmowym pudełku wewnątrz humidora kabinetowego. Innowacyjny system podziału w humidorach serii Adorini deluxe pozwala na efektywną separację różnego rodzaju cygar przy jednoczesnym maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni wewnątrz.

Przejdź do „Czy cygara muszą być regularnie obracane?”